Filtre kahve nasıl yapılır? - KahveCini.com

Filtre kahve nasıl yapılır?

Filtre kahve nasıl yapılır?

Filtre kahve özellikle Kuzey Amerika'da hemen her evde kullanılan bir kahve hazırlama yöntemi olup, son dönemlerde filtre kahve yapmak Türkiye'de de yaygınlaşmaya başlamıştır.

Filtre Kahve Nasıl İçilir?
Filtre kahveyi hazırlamak aslında son derece kolaydır.

1. Adım: Kahve çekirdeği
Diğer kahve hazırlama yöntemlerinde olduğu gibi ilk olarak kahve çekirdeklerinin çekilmesi gerekir. Bunun ideali, çekirdekleri kahveyi hazırlamadan hemen önce çekmektir. Böylece, mümkün olabildiğince taze kahve içebilirsiniz. Filtre kahve için kahve çekirdekleri orta kalınlıkta çekilmelidir. Kahve çekirdekleriniz ne derece kaliteli ise kahvenizin tadı da o kadar güzel olacaktır.

2. Adım: Kahve makinası
Filtre kahve makinanızı her bir kullanımdan sonra temizlerseniz, kalan kahvenin ve kahve parçacıklarının tadı yeni yapacağınız kahveyi etkilemez. Orta kalınlıkta çektiğiniz çekirdeklerini, makinanıza koyup, kaliteli ve soğuk içme suyu ekleyin.

Makinayla ilgili bir diğer önemli ayrıntı, filtredir. Filtre kahve makinalarındaki en önemli bileşenlerin başıdna filtre gelir. Değiştirme zahmeti olmayan metal ya da plastik filtreleri temizlemeke zaman içerisinde zorlaşabilir. Zira, bunların temizlenmesi zor yerlerinde giderek kahve parçacıkları birikmeye başlayabilir. Eğer böyle bir problem yaşamak istemiyorsanız kağıt filtre kullanabilirsiniz.

Filtre kahve içmek için yapmanız gereken her şey bu kadar! Makinayı çalıştırıp, beklemekten başka yapacak bir şey yok. Sadece, hazırlanmış kahvenin çok uzun süre bekletilmemesi gerektiğini unutmayın.
Yorumlarınızı buraya yazabilirsiniz, teşekkürler