Filtre kahve makinası - KahveCini.com

Filtre kahve makinası

Filtre kahve makinası

Filtre kahve hazırlamak için piyasada pek çok farklı makine bulabilirsiniz. Bunların arasında tek fincanlık kahve hazırlayan küçük modellerden, aynı anda bir düzine fincan için kahve hazırlayabilecek profesyonel makinalara kadar yüzlerce değişik ürün bulunmaktadır.

Filtre kahve makinalarının genel prensibi kapsamında hepsinde kahvenin konulacağı bir filtre haznesi ve sonrasında bu filtreden akan kahvenin birikeceği bir hazne olur.

Bütçe
Bir filtre kahve makinası almak için araştırma yaparken belirleyeceğiniz ilk faktör bütçeniz olmalı. Zira, çok ucuz modeller olduğu gibi binlerce dolarlık profesyonel filtre kahve makinaları da var piyasada.

Tam otomatik - otomatik - manuel kahve makinaları
Kahve makinası için ayıracağınız parayı belirledikten sonra, tam otomatik kahve makinası (programlanabilir özellikleri olan) mı yoksa standart bir filtre kahve makinası mı aradığınıza karar verin. Eğer, bir kahve tutkunu değilseniz ve zaman zaman kahve içmek için bir filtre kahve makinası alacaksanız, çok fazla özelliği olan bir kahve makinesi alarak çok para harcamanıza gerek olmayabilir.

Filtre: kağıt, metal, plastik
Bu tercihi de yaptıktan sonra en önemli detay, filtrenin ne tür olacağıdır: kağıt (yenilenebilir), metal (altın ya da çelik olabilir) ya da plastik (sabit, yenilenmeyen). Her bir filtrenin kendine göre avantajları ve dezavantajları vardır. Kağıt filtreler neredeyse bütün kahve parçacıklarını başarıyla süzerler. Ancak, kahveye tadını veren bir takım maddeleri de filtreleyebilirler. Ayrıca, sürekli olarak değiştirmeniz gerekir. Metal ya da plastik olabilen ve değiştirilmeyen filtreler ise zaman içerisinde kirlenir ve bunların temizlemek zor olabilir.

8 yorum

 1. merhabalar.ben de kağıt filtreli kahve makinası var ama hiç bir zaman su çok sıcak olmuyor.makinadan yeni çıkarttığımda bile kaynar olmuyor ortalama bir sıcaklıkta oluyor bunun nedeni ne olabilir,bir de eğer fazla bekletirsem su haznesinin oradan bir yerden su atıyor.anlamadım gitti...

  YanıtlaSil
 2. kahvenin ideal sıcaklığı o seviyede, biizm anladığımız kaynar suda olmaz yani sorun sizin makinenizde deil sizde. 3ü bir ara ile karıştırmayın. uygun kahve sıcaklığı 50-60 derece

  YanıtlaSil
 3. Merhaba kâğıt filtreli bir makineye metal filtre takılabilir mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, makinenize uygun boyuttaki bir metal filtreyi kullanabilirsiniz.

   Sil
  2. peki bu metal ya da plastik filtreleri nereden bulabiliriz.

   Sil
 4. merhaba, şirketimizde Arçelik kahve makinası kullanıyoruz. Evime de aynı şekilde almak istedim kağıt filtre takılıyor şirketimiz de altın filtre takılma ihtimali oluyor mu bu makinalar da ya da illa ki gerek var mıdır
  teşekkürler.

  YanıtlaSil
 5. Altın filtre arıyorum nerden bulabilirim?

  YanıtlaSil
 6. Homend markasının web sitesinde filtre kahve mak yedek parçaları bölümünde var 20 Tl

  YanıtlaSil