Kahve Cini.com Hakkında

Kahve Bahane
İnsanlık tarihinin en doyumsuz ve karşı konulmaz tadlarından biri olan kahve nedir? Kahve nasıl yapılır? Nasıl pişirilir? Nasıl içilir? Nerede yetişir? Kahvenin yararları nelerdir? Ya zararları nedir? Kahvenin tarihçesi nedir? Türlü kahveden bahsediliyor, tam olarak kahve çeşitleri nelerdir? Kahve çekirdeği nasıl elde edir? Türkiye'de kahve yetişiyor mu? Türk kahvesi özel bir kahve türünün mü adıdır? Espresso nedir, nasıl yapılır? Filtre kahveyle french press'in farkı nedir? Hazır kahve gerçekten kahve midir? En iyi kahve makinesi hangisidir? En iyi kahve markası hangisidir? Kahve dünyasında hangi şirketler var, neler yapıyor? Hatta ve hatta kahve falına nasıl bakılır?

Kahve dünyasına ait tüm bu soruların yanıtları ve daha fazlası, kısacası kahve hakkındaki her şey, KahveCini.com'da sizleri bekliyor.

"Türk kahvesi" kavramını dünya literatürüne eklemiş bir toplumun bugün kahve kültürü ve tüketimi konusunda geri bir noktada olması bizce oldukça ironik ve ne yazık ki üzücü. KahveCini.com ekibi olarak ülkemizdeki kahve kültürünün gelişimine katkı sağlamak ve kahveye olan ilgiyi artırmak en önemli varoluş nedenlerimiz. Kahve bahane desek de inanmayın, kahve varoluş nedenimiz. :)

Çünkü kahveyi çoook seviyoruz... :-)

1 yorum: